Κοπή πίτας του Συλλόγου των Πελοποννησίων ΝΦ-ΝΧ “Ο Γέρος του Μωριά”
Η ενημέρωση
Κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας από τον Σύλλογο των Πελοποννησίων Ν. Φιλαδέλφειας-Ν.Χαλκηδόνας “Ο Γέρος του Μωριά”, στο Παγκόσμιο Πολιτιστικό Ίδρυμα Ελληνισμού Διασποράς (ΠΠΙΕΔ). Την πίτα ευλόγησε ο Μητροπολίτης Νέας Ιωνίας, Φιλαδελφείας, Ηρακλείου και Χαλκηδόνας, ο Σεβασμιότατος κ.Γαβριήλ, παρουσία του Δημάρχου Ν.Φιλαδέλφειας- Ν. Χαλκηδόνας κ Γιάννης Τομπούλογλου. Συγχαρητήρια στον πρόεδρο του συλλόγου κύριο Χαράλαμπο Μπόβο για την άψογη διοργάνωση της εκδήλωσης . Να είστε καλά κ του χρόνου.
![](https://www.filadelfeianews.gr/wp-content/uploads/2024/02/kopi-pitas-sil.peloponnisiwn.jpeg)
![](https://www.filadelfeianews.gr/wp-content/uploads/2024/02/kopi-pitas-sil.peloponnisiwn-2.jpeg)
![](https://www.filadelfeianews.gr/wp-content/uploads/2024/02/kopi-pitas-sil.peloponnisiwn-3.jpeg)
![](https://www.filadelfeianews.gr/wp-content/uploads/2024/02/kopi-pitas-sil.peloponnisiwn-4.jpeg)