AEK ΠΑΟΚ 90-70 | Highlights | Θρίαμβος στο «καμίνι» των Λιοσίων!

ΑΕΚ ΠΑΟΚ|Πανικός της ΑΕΚ ο Λαός – Εκπληκτική Ατμόσφαιρα στο Olympic Hall των Ανω Λιοσίων

Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΥ ΣΤΟΝ Λ.ΛΕΤΣΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΤΕΜΙΣ ΣΤΟ STUDIO TOY FILADELFEIANEWS

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ WEB TV AEKIDEA.ORG ΕΔΩ

ΤΑ HIGHLIGHTS

Αναλυτικά η ενημέρωση της ΑΕΚ

Πολύ σημαντική νίκη για τη «Βασίλισσα» με 90-70 επί του ΠΑΟΚ, μπροστά σε 6.000 οπαδούς της, επιστρέφοντας από το -17!

Η ΑΕΚ BETSSON BC επικράτησε του ΠΑΟΚ Mateco, παρότι βρέθηκε να χάνει με 40-23, 4 λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, για την 8η αγωνιστική, στο Olympic Hall των Άνω Λιοσίων. Οι παίκτες του Ζοάν Πλάθα κατάφεραν να αντιστρέψουν την κατάσταση στο τρίτο δεκάλεπτο, με επιμέρους σκορ 28-8 και ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση, στο +20 (90-70)!

Πρωταγωνιστής του αγώνα, ο Εμφιόντου Καμπενγκέλε, με 30 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 μπλοκ, 3 κλεψίματα. Ο Τσέισον Ραντλ πρόσθεσε 21 πόντους.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πουρσανίδης, Τσολάκος, Θεωνάς.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-25, 36-45, 64-51, 90-70.

ΑΕΚ BETSSON BC (Πλάθα): Τίλμαν 7 (5 ριμπάουντ), Χολ 4 (8 ασσίστ), Ραντλ 21, Καράμπελας 5, Φλιώνης, Πιλάβιος, Νετζήπογλου 7, Χατζηδάκης, Κουζμίνσκας 10 (6 ριμπάουντ), Καμπενγκέλε 30 (16 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 2 μπλοκ), Κουζέλογλου 4,  ΜακΡέι 2.

ΠΑΟΚ Mateco (Τακιανός): Σμιθ 7, Χάρισον 14, Τσιακμάς 5, Σχίζας 8, Τσαϊρέλης 4, Φρίντριξον 9, Μαργαρίτης 6, Αρσενόπουλος, Σκουλαριώτης, Σωτηρίου, Άλστον 17.